O nas

Nowa wersja aplikacji mRolnik 2.0 przeznaczona jest dla małych i średnich gospodarstw rolniczych o różnej specjalizacji. Może to być produkcja roślinna, chów bydła, trzody chlewnej lub drobiu, jak i innych zwierząt.

Podstawowa wersja aplikacji jest bezpłatna dla użytkownika, a uzupełnienie danych w aplikacji pozwala na szersze jej bezpłatne stosowanie.

Co daje aplikacja mRolnik 2.0?

Aplikacja pozwoli zaplanować z dużym wyprzedzeniem uprawy w gospodarstwie rolniczym, w oparciu o optymalną technologię uprawy. Pomoże w tym możliwość konsultacji planu upraw ze specjalistami w danej dziadzinie produkcji rolnej.

Dzięki specjalistycznemu kalkulatorowi każdy rolnik będzie mógł obliczyć rzeczywistą opłacalność uprawy, opierając się na wprowadzonych danych dla każdego gospodarstwa indywidualnie.

mRolnik jest tak zaprojektowany, aby formalności związane z prowadzeniem gospodarstwa i uprawą były skrócone do minimum. Skupienie w jednym miejscu wszystkich druków i formularzy urzędowych ułatwi wypełnienie licznych formalności stawianym każdemu gospodarstwu.

Automatyzacja niektórych procesów, np. wpisów do książki zabiegów, pozwala na samoczynny rejestr zabiegów w momencie wyjazdu maszyny na pole.

Funkcja grupowych zakupów środków do produkcji pozwoli każdemu gospodarstwu na zmniejszanie kosztów jego prowadzenia. Dzięki współpracy z producentami i dystrybutorami środków produkcji będziemy w stanie wynegocjować, w imieniu każdego użytkownika mRolnika, atrakcyjne ceny na zakup środków do produkcji. Od nasion zaczynając, poprzez nawozy, środki ochrony roślin, kończąc na maszynach czy urządzeniach.

Aplikacja umożliwia także prowadzenie małej księgowości oraz wystawianie faktur i rachunków, w tym mobilnie np. na targu czy na giełdzie.

Dzięki połączeniu magazynu środków produkcji oraz magazynu gotowych produktów do sprzedaży będzie można ustalić rzeczywiste koszty działalności. System liczy także koszt własnej pracy, użytych maszyn lub wynajętych usługowo.

mRolnik przekaże codziennie prognozę pogody na obszarze danego gospodarstwa, na bieżący dzień oraz w dłuższym okresie. Dodatkowo specjalna usługa możliwi otrzymanie ostrzeżeń pogodowych lub o zagrożeniu chorobami czy szkodnikami z rekomendacją podjęcia odpowiednich działań.

Planowane są również inne moduły ułatwiające życie i pracę rolnikom m.in. doradztwo podatkowe, usługi prawne czy finansowe oraz zakup usług i towarów w atrakcyjnej cenie tylko dla użytkowników mRolnika i ich rodzin. Zakup m.in. sprzętu AGD, czy wycieczek z programem zwiedzania np. gospodarstw rolnych w innych krajach.

Dzięki współpracy z bankami zarejestrowanym w mRolnik będą oferowane usługi bankowe, przygotowane specjalnie z myślą o grupie rolników korzystających z aplikacji.

Zestaw usług uzupełni oferta firm windykacyjnych pozwalająca odzyskiwać pieniądze od nieuczciwych odbiorców.

Zaloguj się